Pokládka podlahy svépomocí

Sobinco|BYDLENÍ

 

Položte si podlahu sami. Co budete potřebovat?

Dovezli jste si z odborné prodejny nebo z některého hobby-marketu balíky s lamelami plovoucí podlahy? Co teď? Napadlo vás že si můžete podlahu položit sami? Dominantní problém budete mít asi s nerovností podlahy. "V klasických z dob totality bytech máte téměř stoprocentní jistotu, že podklad nebude rovný".

 

Pokládka laminátové podlahy

Kontrola rovnosti podlahy |

 

Jak to poznáte? Stačí na několik míst na podlaze přiložit dvoumetrovou vodováhu. V nouzi si vystačíte s obyčejnou ale rovnou latí. Založení měrného dílce odečtete, o kolik rovina se liší od ideálního stavu.

Toleranci rovinnosti si můžete určit sami ale typicky to bývá hodnota blízká dvou milimetrům. Vyrovnávací stěrku použijte pokud to situace vyžaduje přiměřeně. Další informace naleznete také na webu: podlahy zlín, naleznete zde rady tipy i triky jak na podlahy. U nových staveb a nových bytů mohou vzniknout komplikace se zbytkovou vlhkostí betonu, která ještě nevyschla. Jelikož by mohla vnikat do podlahy, je potřeba ji odizolovat. Vlhkost změříte specializovaným přístrojem, který lze i zapůjčit v hobby-marketu.