Uklidňující barva postele z masivu

Sobinco|BYDLENÍ

 

Uklidňující barva dřevěné postele z masivu

 

Víte že barva dřevěné postele z masivu pozitivní a uklidňující charakter? Je nutné podotknout že vnímání barev je subjektivní záležitost, jež ovlivňuje mnoho okolností. Jinak vidíme barvy za přirozeného světla a jinak zase při umělém osvětlení. Obecně lze říci že u masivních postelí u kterých je přírodní barva dřeva zachována, by se dalo čekat pozitivní působení které s tmavými tóny dřeviny zase navozuje pocity jistoty.

 

Jak mít trendy postel z masivu?

 

Kombinací barevných potahů, dek lze docílit zajímavých změn barev ve vaší ložnici. K dokonalosti lze dovést místnost novým malováním i barevně sladěným kobercem. Nejen barevnou stálicí bude vaše postel z masivu. V určitém věku oceníte nejen barevné ladění ložnice a dřevěné manželské postele ale také dostatečnou výšku. Zvýšené postele z masivu jsou vhodné zejména pro seniory. Barevné vnímáni se i věkem pozmění, to je jistá věc.

 

Postel z masivu Carmen 180x200 cm buk - jarní barvy

 

Tmavé a syté tóny mohou ladit s podzimem.

 

Když se venku začne listí zabarvovat ze zelené do sytě žluté je možné se nechat inspirovat přírodou a váš byt barevně přeladit k podzimním sytým barvám. K podzimu patří neodmyslitelně barva listí žluto oranžová, také jablečně červená. To vše muže být podtržené černošedou či jantarovou barvou ohně.

 

Postel z masivu Carmen 180x200 cm buk - podzimni barvy

 

Barevné variace ve vaší ložnici

 

Ať už uvažujete o jakékoliv barevné variaci, je dobré nezapomínat, že matrace ve vaší posteli z masivu, by se měla pokud možno otáčet, aby se opotřebovávala rovnoměrně.  V zimním období může vzniknout dilema zda barvy v ložnici sladit s zimními barvami a nebo jít do kontrastu a užít barev ještě více sytých? Například tmavší verzi podzimu. Na snadně bude užít i v zimní vzory. Každopádně poradit se můžete i u výrobce masivních postelí u pana Ing. Marek Solař. Pro inspiraci nám u tohoto článku posloužila postel z masivu Carmen v rozměru 180x200 cm, dřevina buk plus čirý lak.